logo Pallada

PALLADA UBEZPIECZENIA

Al. Wojska Polskiego 211A
71-334 Szczecin

tel: 660 422 222
tel: +48 91 44 22 222
NIP: 9551425384

zobacz nasze oddziały »

Ubezpieczenie nieruchomości – co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie nieruchomości, bez znaczenia czy to ubezpieczenie mieszkania czy ubezpieczenie domu powinno być obowiązkowym działaniem każdego właściciela, który dba o swoją własność. Niezależnie od tego, czy wynajmujesz swój lokal, czy w nim mieszkasz, odpowiednia polisa może uchronić Cię przed konsekwencjami nieprzyjemnych sytuacji, takich jak zalanie, pożar, a nawet kradzież i dewastacja. 

Ubezpieczenie nieruchomości przed uszkodzeniami – must have przy każdej nieruchomości

Najtańsze ubezpieczenie nieruchomości to takie w wariancie podstawowym, czyli chroniące nieruchomość przed uszkodzeniami wynikającymi ze zdarzeń losowych. Chodzi tu o uszkodzenia powstałe na skutek pożaru, powodzi, burzy, gradobicia, trzęsienia ziemi i tak dalej. Zazwyczaj obejmuje wyłącznie „mury” mieszkania, ale już nie wyposażenie czy instalacje. Jeśli ubezpieczasz mieszkanie lub dom zakupione na kredyt, to właśnie takiego rodzaju polisy będzie wymagał od Ciebie bank.

Mimo że to podstawowy wariant, to ma swoje zalety- chroni budynek oraz inne budowle na posesji przed uszkodzeniami i umożliwia odbudowę lub naprawę w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń. Oczywiście, jak każda polisa, także ta może być dopasowana do indywidualnych potrzeb i obejmować na przykład dodatkowo uszkodzenie na skutek namalowania na murach graffiti.

Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie nieruchomości – cena za spokój

Kolejnym wariantem ubezpieczenia nieruchomości jest ubezpieczenie mienia ruchomego, czyli tego, co znajduje się wewnątrz murów. I to bez większych wyłączeń: definicja mienia ruchomego obejmuje meble, sprzęty RTV i AGD, odzież, sprzęty sportowe, dzieła sztuki, książki, kosztowności, a nawet zwierzęta domowe. Co więcej, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w lokalu mieszkalnym, ubezpieczenie obejmuje także przedmioty firmowe w nim się znajdujące.

Ubezpieczenie nieruchomości i mienia zapewnia rekompensatę za straty spowodowane przez różne czynniki. W zależności od wybranego przez Ciebie wariantu może dotyczyć zdarzeń losowych wywołanych przez czynniki naturalne, ale także kradzieży lub wandalizmu. Jeśli chcesz, możesz rozszerzyć polisę także o dodatkowe działania, takie jak usunięcie pozostałości po szkodzie czy wymianę zabezpieczeń (np. wymianę zamków po włamaniu).

Najlepsze ubezpieczenie nieruchomości, ogrodu i jego elementów

Jeśli do Twojego lokalu mieszkalnego przynależy ogród, możesz zdecydować się na wariant ubezpieczenia mieszkania, który obejmuje także ochronę terenu zielonego i architektury ogrodu. Jeżeli dbasz o swój ogródek, wyposażyłeś go w sprzęty (na przykład meble ogrodowe, grilla, a nawet pergole czy warzywnik), to z pewnością warto zadbać o to, by w razie nieprzewidzianych zdarzeń uzyskać rekompensatę za poniesione szkody.

Ubezpieczenie nieruchomości i ogrodu obejmuje następujące aspekty:

  • Ochronę przed ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi – a więc wyrównanie strat powstałych na skutek działań takich jak burze, trąby powietrzne, powódź czy gradobicie. Każde z takich zjawisk może uszkodzić rośliny, drzewa i sprzęty na tarasie.
  • Rekompensatę za szkody spowodowane przez dzikie zwierzęta – jeżeli do Twojego ogrodu dostaną się dziki, sarny, a nawet rozmaite gryzonie i zniszczą uprawy, w niektórych wariantach ubezpieczenia mieszkania możesz uzyskać odszkodowanie za poniesione straty.
  • Ochrona elementów architektury ogrodu – to zabezpieczenie konkretnie elementów innych niż rośliny: mebli ogrodowych, oświetlenia, altany czy systemów nawadniających. W przypadku uszkodzenia można starać się o pokrycie kosztów naprawy lub zakupu nowych.
  • Przywrócenie ogrodu do utraconego kształtu – koszty ubezpieczenia mieszkania i ogrodu mogą obejmować także usługi ogrodnika czy ekipy, która przywróci teren zielony do stanu sprzed wystąpienia szkody. Może to być rekultywacja trawnika, powtórne nasadzenia albo naprawa altanki czy wymiana ławki.

Indywidualne doradztwo – klucz do pełnej ochrony

Konsultacja z doświadczonym doradcą ubezpieczeniowym to najlepszy sposób na upewnienie się, że Twoje ubezpieczenie w pełni odpowiada Twoim potrzebom. Specjalista pomoże Ci zrozumieć zawiłości poszczególnych ofert, ocenić ryzyko związane z Twoją nieruchomością i zaproponować rozwiązania, które zapewnią Ci kompleksową ochronę. Jest to szczególnie ważne, gdyż każda nieruchomość i sytuacja właściciela są unikalne.

Odpowiednie ubezpieczenie domu lub mieszkania to kluczowy element zabezpieczenia finansowego każdego właściciela. Wybierając polisę, nieocenione okaże się wsparcie doświadczonego doradcy ubezpieczeniowego, który pomoże dostosować ubezpieczenie do Twoich indywidualnych potrzeb. Taka indywidualna konsultacja zapewni Ci nie tylko ochronę dostosowaną do specyfiki Twojej nieruchomości, ale także spokój ducha, wiedząc, że w razie potrzeby, otrzymasz profesjonalne wsparcie i adekwatne finansowanie napraw.

Zadbaj o kompleksową ochronę swojego domu lub mieszkania już dziś, decydując się na spotkanie z naszym specjalistą, który pomoże Ci nawigować przez skomplikowany świat ubezpieczeń, dopasowując ofertę do Twoich unikalnych okoliczności.