logo Pallada

PALLADA UBEZPIECZENIA

Al. Wojska Polskiego 211A
71-334 Szczecin

tel: 660 422 222
tel: +48 91 44 22 222
NIP: 9551425384

zobacz nasze oddziały »

Ubezpieczenie OC samochodu

OC posiadaczy pojazdów mechanicznych

Ubezpieczenie OC samochodu

Odpowiedzialność Cywilna (OC) posiadaczy pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa ubezpieczeniowa, która chroni właścicieli pojazdów przed roszczeniami osób trzecich, które mogą wynikać z użytkowania pojazdu. Ubezpieczenie OC samochodu – polisa OC jest wymagana prawnie w większości krajów i ma na celu ochronę osób, które mogą doznać szkód lub obrażeń w wyniku wypadku spowodowanego przez pojazd.

Polisa OC posiadaczy pojazdów mechanicznych obejmuje szkody osobowe i materialne wyrządzone przez ubezpieczonego podczas korzystania z pojazdu. Ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie osobom poszkodowanym lub pokrywa koszty naprawy pojazdu, na którym doszło do zdarzenia. Bez posiadania polisy OC, właściciel pojazdu może ponieść odpowiedzialność finansową za wyrządzone szkody.

Ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych jest nie tylko wymogiem prawnym, ale także istotnym zabezpieczeniem finansowym, które zapewnia pokrycie roszczeń osób poszkodowanych w przypadku wypadku. Polisa ta daje spokój umysłu, że w razie szkody, odpowiedzialność finansowa jest zabezpieczona przez ubezpieczyciela.