logo Pallada

PALLADA UBEZPIECZENIA

Al. Wojska Polskiego 211A
71-334 Szczecin

tel: 660 422 222
tel: +48 91 44 22 222
NIP: 9551425384

zobacz nasze oddziały »

NNW kierowcy i pasażerów

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

NNW kierowcy i pasażerów

NNW kierowcy i pasażerów to ubezpieczenie, które ma na celu zabezpieczenie osób podróżujących pojazdem przed potencjalnymi skutkami nieszczęśliwych wypadków. Jest to szczególnie istotne, ponieważ standardowe ubezpieczenie samochodu, takie jak OC lub AC, może pokrywać jedynie koszty związane z pojazdem, a nie zdrowiem lub życiem kierowcy i pasażerów.

W przypadku wypadku drogowego lub innych nieszczęśliwych zdarzeń na drodze, które skutkują obrażeniami ciała, inwalidztwem lub nawet śmiercią kierowcy lub pasażerów, ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów wypłaca odszkodowanie. To odszkodowanie może pomóc w pokryciu kosztów leczenia, rehabilitacji lub dostosowania się do nowych warunków życia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu. W przypadku śmierci, odszkodowanie może przekazane zostać rodzinie lub beneficjentom.

Ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów jest ważnym elementem, który zapewnia finansową ochronę i spokój w podróży, chroniąc zarówno zdrowie, jak i życie osób podróżujących pojazdem. To zabezpieczenie jest szczególnie istotne, gdy brakuje innych form ubezpieczeń lub w przypadku poważnych skutków nieszczęśliwego zdarzenia na drodze.