logo Pallada

PALLADA UBEZPIECZENIA

Al. Wojska Polskiego 211A
71-334 Szczecin

tel: 660 422 222
tel: +48 91 44 22 222
NIP: 9551425384

zobacz nasze oddziały »

Czy warto kupić ubezpieczenie na życie?

Zabezpieczenie się przed zdarzeniami losowymi jest niemożliwe. Mogą one dotknąć każdego w najmniej spodziewanych okolicznościach. W trudnych okolicznościach pomoc finansowa okaże się nieoceniona. Można uzyskać ją dzięki wykupieniu wcześniej odpowiedniego ubezpieczenia — to rodzaj wsparcia, z którego można skorzystać w sytuacjach kryzysowych. Czy warto ubezpieczać się na życie i jak dopasować umowę do swoich potrzeb?

Czy warto mieć ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to umowa między klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym, mająca na celu zagwarantowanie wsparcia finansowego na wypadek zdarzeń losowych (np. choroby, wypadku, a także śmierci). Osoba, która podpisuje polisę ubezpieczeniową, jest zobowiązana do opłacania ustalonej miesięcznej stawki. W przypadku dojścia do zdarzenia ujętego w polisie ubezpieczyciel wypłaca świadczenie o odpowiedniej wysokości osobom uprawnionym w dokumencie. Czy warto mieć ubezpieczenie na życie i czy każdy może je wykupić? Polisę podpisać może każda osoba pełnoletnia. Istnieją również formy ubezpieczeń, które pozwalają na objęcie umową całej rodziny, gwarantując również między innymi wsparcie w przypadku zdarzenia losowego, które przytrafi się dzieciom osoby podpisującej polisę.

Rodzaje ubezpieczeń obejmujących osoby dorosłe samodzielnie lub wraz z innymi członkami rodziny:

  • Ubezpieczenie na życie indywidualne — oferta przeznaczona dla osób dorosłych.
  • Ubezpieczenie rodzinne — oferta przeznaczona dla osób posiadających rodzinę, pozwalająca na ubezpieczenie wszystkich jej członków. 
  • Ubezpieczenie posagowe — rodzaj ubezpieczenia inwestycyjnego, w którym wpłacane składki są gromadzone i mogą zostać wykorzystane przez dziecko po osiągnięciu przez nie pełnoletności na realizację planów. 

Ubezpieczenie to sposób na zabezpieczenie przyszłości własnej oraz przyszłości najbliższych. Odpowiednio przygotowana polisa umożliwia uzyskanie dodatkowych środków finansowych potrzebnych na leczenie w przypadku wystąpienia poważnych chorób lub rehabilitację po wypadku. Dodatkowe fundusze mogą być wypłacane w przypadku śmierci członka rodziny, co w tym trudnym, niespodziewanym okresie może okazać się nieocenione.

Ubezpieczenie na życie — czy warto i jak je wybrać?

Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy koniecznie należy zapoznać się dokładnie z jej treścią. Nie inaczej jest w przypadku polisy ubezpieczeniowej. Zwróć uwagę na najważniejsze kwestie, takie jak dopasowanie oferty, okres karencji, dodatkowe produkty, a także na kwotę i czas trwania umowy.

Jak dopasować ubezpieczenie na życie do swoich potrzeb?

Zanim nasz doradca ubezpieczeniowy przygotuje dla Ciebie ofertę, porozmawiaj z nim o swojej sytuacji rodzinnej, przedstaw sytuację zawodową oraz historię chorób w rodzinie, aby mógł on przygotować odpowiednią polisę, uwzględniającą dodatkowe potrzeby. 

O co warto rozszerzyć ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie można poszerzyć o wiele dodatkowych produktów. Wśród nich jest na przykład wypłata funduszy w przypadku narodzin dziecka. Finansowe wsparcie w momencie trwałej lub czasowej niezdolności do pracy oraz w momencie wystąpienia choroby nowotworowej lub innej poważnej choroby przewlekłej. 

Na jaką kwotę się ubezpieczyć?

Wysokość ubezpieczenia powinna zapewnić Tobie i Twoim najbliższym spokój ducha i odpowiednie wsparcie w przypadku wystąpienia niepożądanych zdarzeń losowych. Ważne jest jednak, aby miesięczna składka nie była zbyt wysoka, aby nie nadwyrężać budżetu domowego. 

Na jaki okres zawrzeć umowę na ubezpieczenie na życie?

Polisy ubezpieczeniowe na życie to kwestia bardzo indywidualna dlatego okres na jaki ją podpisujemy zależy od naszej obecnej sytuacji życiowej.

Od czego zależy wysokość składki?

Składki na ubezpieczenie są ustalane indywidualnie, a ich wysokość zależy od kilku podstawowych czynników. Są to:

  • suma ubezpieczenia,
  • historia chorób i aktualny stan zdrowia,
  • wiek ubezpieczonego,
  • sytuacja zawodowa,
  • zakres ochrony.

Czy warto mieć ubezpieczenie na życie i jak zawrzeć umowę? 

W celu zawarcia umowy dotyczącej ubezpieczenia na życie najlepiej zgłosić się poprzez formularz kontaktowy na stronie ubezpieczyciela lub telefonicznie i odbyć konsultację. Pozwoli to na dokładne dopasowanie umowy do Twojej sytuacji oraz Twoich potrzeb. 

Podpisanie polisy bez wychodzenia z domu w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych jest możliwe. Na podstawie podanych informacji w rozmowie z doradcą lub w formularzu kontaktowym online przygotowana zostanie propozycja ubezpieczenia. Gdy potwierdzisz przyjęcie jej warunków, dokumenty mogą zostać przesłane do Ciebie online lub kurierem do podpisu. 

Czy warto mieć ubezpieczenie na życie? Bezsprzecznie jest to forma zabezpieczenia, która może stanowić nieocenione wsparcie w przypadku zdarzeń losowych. Świadomość, że w razie choroby lub wypadku, a także śmierci bliskiej osoby można liczyć na pomoc finansową, pozwoli zaoszczędzić Tobie i Twoim bliskim dużo stresu. Uniknięcie nieprzewidzianych problemów i komplikacji jest niemożliwe. Dzięki ubezpieczeniu na życie można sprawić, że poradzenie sobie z nimi będzie zdecydowanie łatwiejsze. 

Sprawdź już teraz dostępne opcje i ubezpiecz się na życie. Zagwarantuj spokój i pewne wsparcie sobie oraz swoim najbliższym.

Zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą: