Ubezpieczenie Global Doctors – nowa odsłona polisy Best DoctorsNiektóre dolegliwości wymagają specjalistycznego leczenia, które nie zawsze jest w stanie zapewnić nasza opieka zdrowotna. Global Doctors to oferta skierowana do osób, które chcą się na ten wypadek zabezpieczyć. Ubezpieczenie obejmuje m.in. zwrot kosztów leczenia poza granicami kraju do 2 mln euro i jest nową odsłoną pakietu Ergo Hestii, wcześniej znanego pod nazwą Best Doctors.


Dostęp do zagranicznych specjalistów w przypadku ciężkiej choroby

Coraz więcej osób obawia się chorób, które pozbawią ich możliwości pracy i wymagają wsparcia na najlepszym poziomie. Zdarza się, że musimy go szukać za granicą,
w wyspecjalizowanych klinikach, gdzie cena zabiegów i leczenia jest bardzo wysoka. Ubezpieczenie Global Doctors zapewnia nam w tym przypadku ochronę, pokrycie kosztów i – co bardzo ważne – kompleksową opiekę w trakcie trwania leczenia, obejmującą m.in. kwestie organizacyjne.

Jakie gwarancje daje pakiet Global Doctors?

Koszty leczenia za granicą – szczególnie obejmujące specjalistyczne kliniki – potrafią być wyjątkowo wysokie, jednak pakiet Ergo Hestii gwarantuje ich pokrycie nawet
do 2 mln euro. W ramach polisy możemy też liczyć na refundację leków do 50 000 euro oraz świadczenie szpitalne wynoszące 100 euro dziennie. Oprócz dostępu
do renomowanych klinik zagranicznych i światowej klasy specjalistów, Ubezpieczony ma też zapewniony zwrot kosztów podróży oraz pobytu wraz z osobą towarzyszącą.


Masz pytanie? skontaktuj się z nami!

Choroby i zabiegi, które obejmuje polisa

Pokrycie kosztów leczenia za granicą odbywa się na podstawie tzw. drugiej opinii medycznej i obejmuje poniższe stany chorobowe:


 

Ubezpieczenie leczenia za granicą krok po kroku

Po zdiagnozowaniu poważnej choroby, Ubezpieczony kontaktuje się z Centrum Alarmowym Ergo Hestii. Po zgłoszeniu, ubezpieczyciel zapewnia tzw. drugą opinię medyczną, pomaga w zebraniu i przetłumaczeniu dokumentów niezbędnych do wydania raportu przez eksperta, a jeśli jest taka potrzeba, zaleca wykonanie ponownych badań.

Raport eksperta jest wydawany w ramach świadczenia InterConsultation. Jeśli potwierdzi on poważną chorobę objętą zakresem ochrony i możliwość dalszego leczenia za granicą, ubezpieczyciel przekazuje informację o maksymalnie trzech klinikach, w których może być ono przeprowadzone. Następnie zapewnia podróż lub transport medyczny Ubezpieczonego wraz z osobą towarzyszącą lub dawcą, leczenie w wybranej klinice oraz zakwaterowanie. Pakiet obejmuje też pomoc tłumacza oraz wsparcie przy wypełnieniu wszelkich formalności, a po powrocie do Polski refundację leków oraz kontrolę stanu zdrowia do zakończenia leczenia.

Najważniejsze zmiany po przekształceniu Best Doctors w Global Doctors:

Mimo zmiany nazwy Global Doctors to najwyższy standard ochrony na wypadek poważnego zachorowania. Oto kilka ważnych punktów wyróżniających tę ofertę.
Chcesz dowiedzieć się więcej? skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania!

 

    *Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych. Zapoznałem się i akceptuję Polityka prywatności.

     

    Copyright © 2022 Pallada Ubezpieczenia